Rams City Haliç - 11

Rams City Haliç

Rams City Haliç

İstanbul, Türkiye

Proje İstanbul’un Fatih ilçesinde yer alıyor. 30 dönümlük arsaya tasarlanan proje konumu ile Haliç’i kucaklıyor.

Kompleks bir yapıya sahip olan proje, 2 etaptan oluşuyor.1.Etap; Konut yerleşimi, 2.Etap; Ticari alan, ofis ve konut yerleşim alanı Etaplar birbirlerinden bağımsız çalışıyor, ancak proje, aralarındaki ilişkiye değinen bir bağlantı aksı bulunduruyor.

İşveren: RAMS – DOME&PARTNERS

Yapı Alanı: 183.124 m²

Konu: Karma Kullanım

Yıl: 2023

Rams City Haliç - 6

İstanbul’un kalbi denebilecek, tarihi açıdan zenginliklerle dolu Fatih’in iddialı kimliğini yansıtan bir tasarım anlayışı benimseniyor. Zamanın getirdiği modern yaklaşımlarla yorumlanan geleneksel ögeler cephede kontrast ve uyum içerisinde projeye özerk bir dil kazandırıyor. Alanı çevreleyen bloklarda yalın, açık renk kullanımları; merkezi çevreleyen üç ana blokta iddialı koyu renkler, kemer ve tuğlanın modern yorumu dikkat çekiyor. Projenin kucağında diyagonal, şeffaf bir formda sanat galerisi yer alıyor.

Rams City Haliç - 12

Projede yer alan sanat galerisi, 1. etabın tam ortasında kullanıcıları iddialı bir formla karşılıyor. Galeri tasarımında geniş açıklıklı camlar ve yansıtıcı yüzeyler yer alıyor. İç mekânda kırmızı yansıtıcı boyalı camlarla kaplı dijital sunum alanı bulunuyor.

Rams City Haliç - 11
Rams City Haliç - 19